Nasıl koşucu olunur?

12 KASIM 2017

Maratona Kayıt Ol

Önümüzde İstanbul Maratonu var. Koşucu kaydınızı yaparak başlayabilirsiniz.

Adım Adım Platformuna Giriş Yap

Maratona iki ay kala kampanyalar açıklanacak. Kampanyamızı seçerek gönüllü koşucumuz olabilirsiniz.

İnsanlara Ulaş

Şiddetsizlik Merkezi için koşacağını tüm çevrene duyurarak hem bağışçı hem de yeni koşucular kazanmamızı sağlayabilirsiniz.

Bu adımlar şiddette dur demek için atılıyor!

Koşucumuz ve bağışçımız olarak “Şiddete Dur De” kampanyamızı desteklemiş olacaksınız. Sayenizde hem kampanyamızı hayata geçirmiş hem de pek çok kişiye eğitim verme, şiddete karşı mücadelemizi katlayarak arttırma imkanı bulmuş olacağız.

Siz ne yapacaksınız, biz ne yapacağız?

Şiddete Dur De kampanyası nedir?

Sadece ana akım medyada, sadece basılı mecralarda değil; nefret ve şiddet söylemi her tür medya organında ama bilerek ama bilmeyerek kullanılıyor. Her bir insan 18 yaşına kadar tam 40.000 şiddet vakasına tanıklık ediyor. Bu durum şiddeti kanıksamamıza, normalleştirmemize neden oluyor.

Biz de Şiddete Dur De kampanyamızla hem gündelik hayatımızda karşımıza çıkan şiddet ve nefret söylemlerini deşifre etmeyi hem de farklı hedef gruplarına vereceğimiz eğitimlerle yeni nesil medya çalışanlarına ulaşarak medya yoluyla normalleştirilen, yaygınlaştırılan şiddete farkındalık yaratarak dur demek amacındayız.

Kampanya ne kadar sürecek?

Kampanyayı en az 2 sene sürdürmeyi planlıyoruz. Kampanya süresince amacımız en az 4 eğitim ve 80 katılımcıya erişmek ve detaylı eğitimler yaparak medyanın yazar tarafında da duyarlılığın artmasını amaçlıyoruz. Bu sürede aynı zamanda “Şiddetsiz Medya El Kitabı” hazırlamak istiyoruz.

Koşmanız ya da bağışlarınız neye yarayacak?

“Şiddetsizlik” üzerinde çalışma yapabilmek için de, bu çalışmalara devam edebilmek adına fon bulabilmek için de oldukça dikenli bir kavram. Ama biz Şiddetsizlik Merkezi olarak şiddetsizlik temelinde kampanya ve stratejiler üretmeye, diğer kurumlarla işbirlikleri geliştirmeyi ve ulaşabildiğimiz kadar insana eğitimler vermeyi istiyoruz.

Bunları yaparken de maddi açıdan bağımsız kalmak istiyoruz. İşte bizim için bağış yapmanız bizim tarafsız ve bağımsız şekilde çalışma yapma ilkemizin temelini oluşturacak. Bireylerden gücünü alan bir kurum olarak çalışmaya devam etmek ve desteklerinizle bu kampanyaları hayata geçirmek istiyoruz.

"Daha önce hiç koşmadım, bana kimse bağış yapmaz ki..." demeyin

Bugüne kadar yardımseverlik koşusu yapan kişilerin %70’i ilk defa 1 yarışta koşan kişilerdi.

Dahası koşmak size göre değilse bile yürüyerek de bu marathona katılabilirsiniz çünkü birlikte sesimizi duyurmak yarış çizgisini koşarak bitirmekten çok daha önemli.

Sadece koşucu mu olmak gerekiyor?

Elbette hayır!

Koşucumuz olmanın yanısıra

olabilirsiniz. Bunların hepsi de “Her gün, her koşulda, hep birlikte şiddetsiz bir dünya” hayalimize tutunmaya devam etmemiz demek…

Koşucumuz olmak için şu adımları takip edin

1.  www.istanbulmarathon.org adresine girerek bilgileri oku ve koşuya kayıt yaptır.

2. adimadim@siddetsizlikmerkezi.org adresine mail yazarak sormak istediklerini sorabilir ve Şiddete Dur De takımına katılabilirsin.

3. http://ipk.adimadim.org sitesine girerek koşucu profilini oluştur. Projelerden Şiddete Dur De projesini seç.

4. Koşacağını çevrendeki herkese duyurarak destek olmaya davet et!

Şiddetsiz Merkezi’ne bağış yapabilirsiniz.

Çünkü bağışlarınız şiddetsizlik üzerine daha çok çalışmamızın en önemli desteği…

Share This