Tarih: 25 Şubat 2018, Pazar
Saat: 15:00 – 18:30
Yer: Şiddetsizlik Merkezi, Kuloğlu Mah. Güllabici sokak No: 16 Daire:2  34433 Cihangir

 

On birinci buluşmamızda Şiddetsizlik Merkezi’nden Hilal Demir ile birlikte çatışma kavramını inceleyip, bireysel çatışmalarda çatışma çözümü yaklaşımlarıyla ilgili deneyimlerimizi konuşup, tartışacağız.

Çatışkılar / çatışmalar farklılıklarımızdan doğar – ihtiyaçlarımız, değerlerimiz ve motivasyonlarımızdaki farklılıklardan… Bazen bu farklılıklarla birbirimizi tamamlarız bazen de birbirimizle karşı karşıya geliriz. Çatışkının yani bu karşılaşmaların kendisinde bir problem yoktur – onunla ne yaptığımız asıl meseledir.

Çatışkılarımızla ilgili bir şey yapmak önemlidir çünkü sevsek de sevmesek de çatışkılar enerjimizi talep eder. Aslında, çözülmemiş çatışkılar / çatışmalara dikkatimizin ve enerjimizin büyük bir kısmını veririz. Çözülmemiş bir çatışmanın ne kadar yorucu ve tüketici olduğunu belki de hepimiz deneyimlemişizdir. Problemi çözmek her zaman kolay değildir ama çözdüğümüzde çok büyük bir enerji kazanırız. Çatışkıları çözmek beceri gerektirir. Çatışkılarımızı / çatışmalarımızı konuşacağımız, çatışkılarımız / çatışmalarımız ile ne yapacağımızı tartışacağımız etkinliğimize sizleri de bekliyoruz!

Aklınızın karamsarlığını, iradenizin iyimserliğini de alıp gelin!

Share This